top of page
IMG_1089.JPG

    У 50-роках у Вільшані було три школи : середня,  початкова -  у пристосованому приміщенні по вулиці Леніна, директором якої був Іван Степанович Шевченко та семирічка, розташована на території теперішньої школи - інтернату. Директорував у ній Іван Степанович Пахно.

 

             70-ті роки…

  Рубцювалися потроху рани у людей після страхіть Великої Вітчизняної війни, звикали вони до мирного, спокійного життя. Як і вся країна, Вільшана зводилась на ноги, відбудовувала господарство, народжувалися в сім‘ях діти. І вже на початку 60-х років почали подумувати про нову школу, більш комфортну і сучаснішу.

   Допомагали всі: і держава, і місцевий колгосп, який на той час уже був заможним господарством. Будували школу на 320 учнів та, як виявилося пізніше, школярів  було на сотню більше – аж 420.

   І от настала довгожданна і хвилююча мить. 29 жовтня 1965 року, на честь роковин Ленінського комсомолу, гостинно відкрила двері перед своїми вихованцями Вільшанська восьмирічка. Цей день почав відлік новим звершенням, злетам і перемогам, будням і святам для нашої рідної школи.

   До 1968 року директором школи була Старча Лариса Несторівна, заступником – Соломаха Клавдія Василівна. Під їх керівництвом, маючи досвідчених учителів, школа мала хороші успіхи у навчанні і вихованні підростаючого покоління. У цей час особлива увага приділялась ідейно-політичному вихованню, моральному, фізичному, естетичному та іншим складовим виховання. Такі були потреби країни у підготовці відданих їй людей і школа з цими завданнями успішно справлялась.

   Із приходом на посаду нового директора школи, Нестеренка Володимира Назаровича (1968 – 1972 р.р.), постало питання про перебудову даного приміщення і перетворення її на одну у Вільшані середню школу. Під його керівництвом, маючи в школі таких досвідчених педагогів, як Марія Меркуріївна Мусієнко, Меланія Василівна Іщенко, Параска Володимирівна Бондаренко, Марія Петрівна Щербина, Варвара Оникіївна Погоріла, Ніна Миколаївна Харченко, Ярина Федорівна Каракай, Валентина Федосіївна Харченко, Марія Іванівна Тарануха,  Надія Якимівна Кольцова, Петро Іванович Опанасюк, Ольга Савівна Сорока, Федір Іванович Піскун, Михайло Артемович Задорожній та Афанасій Олексійович Данильченко школа стала базовою в області по впровадженню нових програм та практичних семінарів, а досвід вчителів став творчим надбанням педагогічних колективів Черкащини.

     У 1969 році було виготовлено відповідну документацію, проте грошей держава не виділила і потім із п’ятирічки  в  п’ятирічку переносились строки будівництва.  

     Отримали свідоцтва з відзнакою: Денисенко Людмила, Денисенко Раїса, Карпенко Ольга, Паустовська Наталія, Стецюра Тетяна, Курчевська Тетяна, Нестеренко Наталія, Шаманська Олена, Шаманська Євгенія, Козуб Надія, Матьора Світлана, Круппа Любов, Бойко Валентина, Варченко Любов, Вінницька Юлія, Коновалова Любов, Соломаха Наталія, Опанасюк Тетяна, Голованьова Світлана, Горшкодер Любов, Біла Людмила, Галасун Віктор, Чуєнко Віра.

29 жовтня 1965 р. відкрила двері перед своїми вихованцями Вільшанська восьмирічка. Цей день почав відлік новим звершенням, злетам і перемогам, будням і святам для нашої рідної школи.

          80-90-ті  роки…

          При новому директорові  школи, Саєнку Віктору Дем’яновичу ( 1972 – 1994 р.р.), було виготовлено нову документацію, але знову не знайшли грошей і, в результаті школа залишилася у цьому приміщенні, яке практично ніколи не

відповідало  санітарно-гігієнічним умовам навчання та виховання дітей.

      22 роки свого життя присвятив директорській справі Віктор Дем’янович Саєнко, людина великого педагогічного такту і виняткової доброти. Учительський колектив, очолюваний ним, на відмінно справлявся зі своїми обов’язками.

    У той час, коли у всіх селах району будувалися нові сучасні приміщення з відповідною навчально-матеріальною базою, то ця школа зміцнювала свою базу старим обладнанням навколишніх новобудов, тому що нове обладнання поступало тільки в нові школи. І в даний час взагалі втрачена надія на побудову нового сучасного приміщення, яке б відповідало всім нормам сьогоднішнього дня.

Але, незважаючи на такі умови , педколектив школи завжди був на рівні вимог і завдань, які перед ним ставилися в різні періоди останнього 50-річчя.

       Під керівництвом директорів і , особливо, Заслуженої вчительки УРСР Соломахи Клавдії Василівни (1959 – 1989р.р.) вчителі  сприяли тому, щоб школа стала опорною в області по запровадженню нових програм, досвід вчителів через практичні семінари, ставав надбанням багатьох педколективів області.

     Школа завжди приділяла велику увагу питанням військово-патріотичного виховання. На її території знаходиться братська могила воїнів Радянської Армії, які віддали своє життя, визволяючи селище від фашистських загарбників в дні знаменитої Корсунь-Шевченківської операції січня – лютого 1944року. У ній знайшов свій спочинок Герой Радянського Союзу Василь Іванович Захаров. Учні школи мали тісний зв’язок  із школою Алтайського краю,  в якій навчався Василь Іванович. У квітні 1975 року школа зустрічала батька Героя – Івана Тихоновича Захарова, який біля могили сина посадив горіх. Учні школи і сьогодні його з любов’ю доглядають.

    На жаль у 1986 р. на території школи з ‘явився обеліск,  присвячений пам’яті  загиблого в Афганістані випускника школи Забожка Олега Леонідовича. Учні школи, доглядаючи за братською могилою воїнів та обеліском , завжди бережуть пам‘ять про них.

Хочеться добрим словом згадати вчителів, які працювали у школі за останні десятиліття: Галину Григорівну Новицьку, Слюсар Лідію Пилипівну, Ганну Юхимівну Нестеренко, Віру Василівну Квашенко, Світлану Володимирівну Фесунову, Галину Федорівну Самійленко,Галину Степанівну Шевченко, Зою Федорівну Насідку,

    Тамару Іванівну Нестеренко,Антона Івановича Нестеренка, Ганну Луківну Середович, Таїсу Семенівну Кострицю, Івана Григоровича Недоступа, Петра Івановича Мотузку, Миколу Васильовича Бандуру, Таїсу Григорівну Підгрушню, Ніну Василівну Палажченко, Миколу Явтуховича Голованьова, Лідію Григорівну, Володимира Григоровича, Руслана Миколайовича Карпенків, Ольгу Володимирівну Ільченко, Юрія Івановича Гусака, Сергія Васильовича Дятленка, Саєнко Ніну Андріївну,Підгрушню Олександру Анатоліївну, Кравченка Петра Сергійовича, Кравця Анатолія Михайловича, Кравець Валентину Михайлівну, Філіпченко Катерину Дмитрівну, Воробйова Володимира Валентиновича. Вчителів, що не один десяток літ присвятили найсвятішій справі на землі—сіяти в дитячих серцях добре, розумне і вічне.

   Отримали свідоцтва з відзнакою: Бойко Тетяна, Горшкодер Валентина, Шиян Галина, Шевченко Ілона, Щекочихін Олександр, Саєнко Олександр, Варченко Олена, Нестеренко Людмила, Максименко Світлана, Бойко Володимир, Іщенко Андрій, Насідка Сергій, Маркевич Алла, Матвієнко Людмила, Шиян Наталія.

            2000-2010-ті  роки…                                                     

    Ось уже 19 років зустрічає на порозі вихованців школи наш директор Володимир Григорович Поліщук.

 Школі – 50. Багато це чи мало? Якщо згадати історію – дата солідна. Але коли поглянути в чарівні та веселі обличчя малечі, розумієш, що школа завжди молода і юна.

    Пройшли роки... Скільки змін сталося у житті людей! Але як і раніше, діти заучують літери, складають із них слова. Учаться мислити, думати, діяти...

 Як і раніше відчиняються двері школи й лунає гучний веселий дзвінок.

 Вільшанська зальноосвітня школа І-ІІ ступенів –це школа радості для учня , школа творчості для вчителя, школа спокою для батьків. Підсумовуючи попередні роки походів до вершин Знань, з гордістю радіємо з досягнутих успіхів. У школі було  6 відмінників і 25 хорошистів. Переможцями районних олімпіад були: Дівончук  Дмитро - ІІ місце, Старик Вікторія - ІІ місце  з  математики, Турчин Юлія  - II  - з української мови та ІІІ місце з англійської .                   

  У конкурсі знавців української мови ім. Петра  Яцика  ІІ місце посіла Горопека Вікторія.

 Можемо похвалитися і нашими артистами: танцювальний колектив «Ольша», до якого входять і учні нашої школи, - переможець Всеукраїнського конкурсу «Різдвяна коляда» у Львові. Хореографічний колектив «Ексклюзив» під керівництвом Н.О.Майбороди не раз ставав переможцем районного і лауреатом обласного огляду-конкурсу «Грайлива веселка». Учасники колективу є фіналістами конкурсу «Всесвіт-талантам», що проходив у Ялті.

    У районному  конкурсі соціально- психологічних театрів, під керівництвом  Шендрик Л.М. та  Стецюри О.І.,  наші учні зайняли І місце. Команда лідерів нашої школи «Енергія юних» представляла районний дитячо – юнацький середок на обласному конкурсі «Лідер-особистість».

   Горшкодер Інна - переможець районного та лауреат обласного конкурсу патріотичної пісні. Вже кілька років поспіль команда нашої школи «Сигнал» посідає  І місце у районному змаганні ЮІР.

   У школі працює дитячо-громадський осередок «Веселка» під девізом: «У єдності – сила!»  Керівним органом  є координаційна рада школи, до якої входить 5 секторів, волонтери, загонові вожаті, рада добрят,  весельчат  та старшокласників.

  За учнівськими перемогами стоїть творча, сумлінна і наполеглива праця 18-тьох  учителів, всі вони мають вищу освіту.

     За 50  років із школи випущено близько 1900 молодих людей, які знайшли своє місце і успішно працюють у різних галузях господарства,культури,науки ,освіти. Серед випускників багато вирішили стати педагогами і присвятили своє життя навчанню і вихованню підростаючого покоління. Про це говорить і такий факт, що сьогодні більша половина учителів школи— це її випускники, які разом із представниками старшого покоління продовжують працювати над формуванням майбутнього України.

Ми з почуттям вдячності і шани величаємо сьогодні вчительські династії,які народившись під щедрим крилом Вільшанської восьмирічки, торуюють свою життєву стежину у різних навчальних закладах. Династія Насідків:  мама Зоя Федорівна , два їх сини - Сергій та Олександр та невістка Тетяна. Династія Поліщуків: батько Володимир Григорович , мати Алла Миколаївна та дочка Катерина. Династія Немнів : батько Анатолій Григорович та дочка Людмила. Династія Середовичів - мама Ганна Луківна і донька Валентина.

 Династія Стецюрів –батько Анатолій Васильович, мама Катерина Василівна і донька Наталя.

    Педколектив школи багато уваги приділяє вихованню у дітей рис доброзичливості, милосердя, поваги до старшого покоління, любові до своєї багатостраждальної Батьківщини, прагненню у майбутньому бути їй корисним.

Учителі постійно працюють над удосконаленням форм і методів навчання та виховання школярів.

   Свідоцтва з відзнакою отримали: Качка Олена, Коваль Ігор, Погорілий Євген, Шендрик Наталія, Ємець Ярослав,  Горбинко Ліля, Тетерюк Наталія, Тараненко Інна, Кураса Марина, Моргун Богдан, Федюк Ірина,  Ворона Елла, Грицай Леся, Чухліб Лілія, Колісник Тетяна, Шепетило Євгеній, Карпенко Галина, Скринник Анатолій, Білик Алла, Горшкодер Людмила, Гріненко Наталія, Деміч Яна, Гріненко Світлана, Бондар Ірина, Тупота Сергій, Сорока Олександр, Кирпа Світлана, Нестеренко Катерина, Карпенко Ліна, Карпенко Віта, Гулак Ольга, Філатова Неля, Мошенська Юлія, Нестеренко Юлія, Сорока Андрій, Настюченко Віта, Чабан Леся, Федюк Олена, Осадча Інна, Поєнко Юрій, Горьова Тетяна, Пустовойт Максим, Шах Джаніта, Коваленко Наталія, Карпенко Сергій, Мусієнко Олександра, Савченко Тетяна, Сизоненко Марина, Похитун Наталія, Іваненко Максим, Шпурик Сергій, Сущенко Тетяна, Петренко Вікторія, Підгрушня Юлія, Чухліб Аліна, Деміч Геннадій, Качан Наталія, Гибало Антоніна, Горопека Вікторія, Філіпченко Катерина, Калугіна Анастасія, Доценко Вікторія, Руденко Юлія.

     Учні успішно складають державну підсумкову атестацію і підтверджують свої знання у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Городищенському економічному ліцеї, ЗОШ І-ІІІ  ступенів, про це свідчать подяки з Корсунь-Шевченківського педучилища, з ліцею. Приємно і те, що наша школа не раз займала призові місця у підготовці шкіл району до нового навчального

року і її колектив нагороджували Почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та відділу освіти.

 

Сьогодення...

  Із липня 2019 року наша школа підпорядкована Вільшанській селищній раді і має назву Вільшанський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

      Заклад повністю укомплектований кадрами, середній вік педагогів становить 45 років.Два учителі  мають вищу категорію: Коврига Світлана Василівна,  Музика Ганна Петрівна, 14  учителів  мають І кваліфікаційну категорію: Лебединець Валентина Федорівна, Дацків Тетяна Михайлівна, Жорнова Людмила Анатоліївна, Линник Людмила Василівна, Рось Володимир Петрович,  Горопека Ольга Федорівна, Стецюра Наталія Анатоліївна, Стецюра Ольга Іванівна, Харченко Валентина Іванівна,Чорна Тетяна Іванівна, Шендрик Людмила Миколаївна, Шепетило Любов Миколаївна, Турчин Галина Іванівна, 2 учителі мають 11 тарифний розряд -Громадко Віктор Васильович, Насідка Тетяна Миколаївна .

   Учителі та учні постійно беруть участь у районних та обласних конкурсах.  У закладі діють 4 методоб’єднання, завдання роботи яких виходить із проблеми закладу- «Удосконалення форм і методів освітнього процесу та їх вплив на якість знань учнів » .

  Роботою в гуртках, клубах за інтересами та спортивних секціях охоплено всіх учнів закладу. Відвідують учні і дитячу школу мистецтв.  

  

  Уміють у закладі не тільки наполегливо працювати, а й відпочивати.

Традиційні взакладі КВК, змагання, конкурси, квести, засідання круглих столів. Звичайно, як і в кожному колективі є свої проблеми, надбання, перемоги і багато невирішених питань,

Узакладі  працює дитячо-юнацький осередок «Веселка» під девізом: «У єдності – сила!», керівним органом якого є учнівське самоврядування.

 

 

Індекс: 19523

 

Поштова адреса: Україна, Черкаська область, Городищенський район, смт Вільшана, Шевченка, 196

 

Телефони: 380473496148

 

Директор: Поліщук Володимир Григорович

 

Куратор: Лебединець Валентина Федорівна

 

E-mail: vilshana_school1@ukr.net 

 

Школа на порталi «IСУО»//ck.isuo.org/schools/view/id/4241

Это текст. Нажмите, чтобы отредактировать и добавить что-нибудь интересное.

bottom of page